Predstavljanje zbornika Homo universalis posvećen Zorku Markoviću

Institut za arheologiju i Muzej grada Koprivnice pozivaju Vas na predstavljanje knjige “Homo universalis – zbornik radova posvećen Zorku Markoviću povodom 65. obljetnice života” koje će se održati 9. studenoga 2021. godine u 17,00 sati u Galeriju Mijo Kovačić.
Zorko Marković više od 20 godina bio je kustosom Muzeja grada Koprivnice (od 1978. do 2000.), aktivan član i tajnik Povijesnog društva i nezaobilazan dionik društvenog života Koprivnice. Radni vijek završio je u Institutu za arheologiju koji mu je po odlasku u mirovinu organizirao objavu zbornika radova koji okuplja 23 znanstvena rada te 5 uvodnih radova koji obuhvaćaju arheološke i druge teme od neolitika do srednjega vijeka. Sadržaj zbornika i znanstveni doprinos Zorka Markovića hrvatskoj arheologiji predstaviti će: dr. sc. Tatjana Tkalčec, predsjednica Znanstvenog vijeća i dr. sc. Katarina Botić, urednica zbornika, obje iz Instituta za arheologiju, dok će doprinos muzejskoj struci i sredinama (Koprivnica, Našice) u kojima je djelovao tijekom radnoga vijeka predstaviti dr. sc. Robert Čimin, ravnatelj Muzeja grada Koprivnice i Jasna Jurković, kustosica Zavičajnog muzeja Našice. Predstavljanje knjige provesti će se u skladu s aktualnim epidemiološkim mjerama s ulaskom uz predočenje COVID potvrde.