Vijesti iz kulture

Kolumnist Ivan Starčević objavio 10.08.2014. g. u Večernjem listu:
Kulturni događaj tjedna nije bio prijenos parade u Kninu za Dan pobjede, već otvorenje izložbe Zvonimira Lončarića u Muzeju grada Koprivnice.

VIJESTI IZ KULTURE

Nedjelja, HRT 1, 23.05
Kulturni događaj tjedna je izložba Zvonimira Lončarića, koju je u Muzeju grada Koprivnice postavila Dorotea Jendrić, likovna kritičarka i kustosica izložbe. Lončarić je bio kipar, slikar, crtač, scenograf, animator, a pamtimo ga kao velikog autora vedrine, usporedivog, za nas teške nestručnjake s djelom Voje Radoičića, velikog umjetnika koji još radi na svojem opusu. Bilo kako bilo, od HRT-a se očekivalo da s više želje za isticanjem najvećih umjetničkih vrijednosti priđe Lončarićevoj izložbi u Koprivnici. Nezgrapnost čiji je rezultat objavljivanje vijesti o izložbi tek na trećem mjestu trebala bi biti ispravljena prvom prilikom, valjda negdje najesen. O ljetnom režimu rada HRT-a ljeti dosta govori obavijest emitirana u subotu na njenoj web-stranici, usred bijelog dana, negdje oko 15 sati: „U tijeku je održavanje poslužitelja. Ispričavamo se zbog eventualnih neugodnosti.” Bilo bi lijepo kad bi se to radilo noću.

Izvorni članak: